Category: 
Sort by: 

Harris, Rick Principal
Sinclair,  Damian Assistant Principal
Tomlin, Shannon L Assistant Principal
Head, Amy 8th Grade Counselor
Bryant, Rosie 7th Grade Counselor

Andrews, Kaleigh 8th Grade Science
Armstrong, Donna P Social Science
Ashby, Kevin Special Education
Barr, Debra Writing/Reading
Bodiford, Sandra Science
Brown, Amy 7th Grade Exploratory/ Arts Survey
Brown, Laura Seventh Grade English
Burnett, Jennifer English
Buscemi, Jennifer English
Cail, Elizabeth Bookkeeper
Cannon, Amy Math
Carrero, Jeff Alternative School / ISS Instructor
Collins, Marcus Social Science
Cook, Sarah Seventh Grade English
Countryman, Tyler World History
Daniel, Dianne Science
Dyrendahl, Nathan Special Education
Ellison, Phyllis Resource
Flowers, Charles Physical Education
Frank, JoLynn English
Geiger, Shawn Band
Gentry, Verlinda G Math
Gullatte, Donna Social Studies
Gulley, Connie Special Education
Hare, Stacey Social Studies 8
Harrison, Lorie 8th Grade Exploratory - Computer Essentials Teacher/FBLA Advisor
Howard, Bernice Librarian/Media Specialist
Huckaby, Miki 8th Grade Math
Jefferson, Veronica Computer Applications
Jenkins, Jamie Physical Education
Jernigan, Elizabeth Social Studies
Jones, Barry Physical Education
Keske, Katherine Science Teacher
Lee, Stephanie English
Lockhart, Rhonda Math
Luker, Kelly Special Education
McGriff, Donnie Seventh Grade Math
McLemore, Lora L Math
Moseley, Miranda English
Nash, Walter Seventh Grade Science
Palmer, Hillary Seventh-Eight Grade Art
Pierce, Katherine English Teacher
Pritchett, Krystal Physical Science
Rockhill, Christian Seventh Grade Special Ed
Schrimsher, Brent Eight Grade Science
Sigmon, Stephanie Math Teacher
Stabler, Samantha Seventh Grade Math
Stonbraker, Matthew Physical Education
Thompson, Mary 8th Grade English
Titus, Carrie Physical Education
Turner, Haley Special Education
Wade, Cathy Physical Education
Whitlock, Emma 7th Grade Science
Womack, Lisa 8th Grade World History
Woodyard, Marquita 8th Social Studies/ 8th Grade RTI Coordinator

Cail, Elizabeth Bookkeeper
Cook, Ramonical Resource Aide
Givens, Carol Lunchroom Manager
Harris, Mary Receptionist
Harris-Cartwright, Dawn Special Ed Aide
Johnson, Connie Registrar
Pennington, LaShasta Paraeducator
Phillips, Jessie M-D Trans Aide
Plott, Ellen Resource Aide
Smith, Jonathan Custodian
Stone, Jody School Secretary
Turberville, Mary School Nurse